Mięśnie kegla u facetów

Coraz to więcej dam, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

nietrzymanie moczu ćwiczenia

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, bowiem ćwiczenia przynoszą wtenczas lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba następnie jak przeważnie powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle ekspresowo pozwala ona wrócić do normy i czuć się porządnie. Wiele pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też dokuczliwości bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.